wtorek, 5 maja 2009

Łysienie a słońce

Jak powszechnie już wiadomo łysienie to problem coraz większej liczby Polek i Polaków między 30-75 rokiem życia. Częściej łysieją mężczyźni gdyż są mniej odporni na wiele szkodliwych czynników środowiskowych, ale i wśród kobiet zdarzają się także nagminnie przypadki łysienia. Zarówno do kobiet jak i mężczyzn dotkniętych tym dość uciążliwym i wstydliwym problemem, z pomocą przychodzi medycyna (czyli dermatologia ale i chirurgia), która zna skuteczne sposoby na powstrzymanie tego problemu. Należy wspomnieć, że łysienie nie zawsze daje się w 100% zlikwidować, w większości jednak przypadków można nad nim częściowo zapanować czyniąc je mniej szkodliwym czy uciążliwym dla nas.
Mało kto z nas przejmuje się tym jaki wpływ na nasze włosy ma ich codzienny kontakt ze słońcem. Promienie słoneczne niszą nasze włosy. Stają się one bardziej łamliwe, suche a ciemniejsze włosy stają się bardziej wyblakłe i jaśnieją szczególnie latem, kiedy to na kontakt ze słońcem jesteśmy w pewien sposób „skazani”.
Jak wskazują liczne badania czy analizy, łysieniu bardziej sprzyjają właśnie takie „ciepłe” miesiące, kiedy to skwar leje się z nieba a pozbawione odpowiedniej ochrony włosy są nastawione na niszczące działanie promieni słonecznych. Badania wskazują także na jeszcze jeden ważny aspekt łysienia latem – częściej dotyka ono blondynki i blondynów z racji tego, iż posiadają oni misje tak zwanej melaniny czyli barwnika, który odpowiada za kolor naszych włosów a z drugiej strony, chroni nasze włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Jak zatem możemy pomóc sobie latem w ochronie naszej łysiejącej głowy? Najlepiej jest wówczas chronić głowę pod jakimś gustownym nakryciem głowy typu czapka z daszkiem lub jakaś modnie ułożona, wykonana koniecznie z przewiewnego materiału, chustka na głowę. Innym dobrym i skutecznym sposobem może być tutaj przyjmowanie większej liczby mikroelementów i witamin na wzmocnienie włosów. Należy także bardziej niż w inne pory roku dbać o higienę skóry głowy częściej ją myjąc lub też wybierając specjalne ochronne kosmetyki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz